Hotel Lavina Jahorina

.

Partizan bez Evrope, Bešiktaš prejak

Partizan nije uspio da se plasira u grupnu fazu Lige Evrope jer je poražen u gostima od turskog Bešiktaša rezultatom 3:0 u revanš utakmici plej-ofa drugorazrednog klupskog takmičenja pod okriljem UEFA.

Prvi meč u Beogradu završen je 1:1, pa je srpski vicešampion na istanbulskoj Vodafon areni morao tražiti pobjedu ili neriješen rezultat sa više od jednog postignutog gola.

Prvo poluvrijeme bilo je u znaku domaćina koji je dominirao u svim segmentima igre, dok sa druge strane igrači Partizana nisu tokom prvih 45. minuta uspjeli stvoriti niti jednu šansu za gol.

Turci su do prednosti došli u 37. minutu. Nakon prekida loptu je glavom pogodio Pepe i poslao ju iza leđa golmana Partizana Vladimira Stojkovića za prednost Bešiktaša od 1:0. Na kraju prvog poluvremena Bešiktaš je povećao prednost.

Nakon duplog pasa koji je "povaljao" odbrambene igrače Partizana, Oguzan Ozjakup primio je loptu i poslao ju u mrežu uz lijevu stativu i istanbulski crno-bijeli imali su 2:0 na kontu.

U dugom poluvremenu Partizan je živnuo malo, međutim nije uspio svoju nešto bolju igru pretvoriti u pogodak.

Najveću šansu za gol imao je Danilo Pantić. Igrač Partizana savršeno je primio lijep pas na ivici šesnaesterca i odmah šutirao po golu i pogodio je desnu stativu.

Kad već nije išlo ekipi trenera Zorana Mirkovića, išlo je Pepeu. Portugalac je nadskočio obranu Beograđana u sredini šestnaesterca i ispratio slobodni udarac kojeg je uputio Rikardo Kvarešma, te glavom pospremio loptu u donji lijevi ugao Stojkovića za 3:0.

Do kraja meča, Turci su iskusno sačuvali veliku prednost do posljenjeg zvižduka rumunskog sudije Hategana i nisu dopustili srpskom timu da smanji rezultat.

Ovim porazom tim iz Humske oprostio se od evropskog takmičenja, dok Bešiktaš sezonu nastavlja u grupnoj fazi Lige Evrope.

Ispadanjem Partizana, Srbija je ostala sa samo jednim predstavnikom u evropskim klupskim takmičenjima, a to je Crvena zvezda koja će igrati Ligu šampiona u grupi sa Pari Sen Žermenom, Napolijem i Liverpulom.